Kombinované sporáky AEG - recenze, testy

Sporák AEG CKB56400BX

AEG CKB56400BX

1. místo v našem testu
HODNOCENÍ: 95 %
Recenze Koupit

Značka AEG má na trhu domácích spotřebičů bezpochyby výbornou pověst a pro většinu lidí je to záruka německé kvality. Kombinované sporáky AEG tuto pověst jenom potvrzují, byť jsou ovlivněny koncernem Electrolux, pod který patří. Sortiment sporáků značky AEG je velmi úzký, a pokud se podíváme pouze na ty kombinované, tak je ještě užší. To však hravě vyrovnává jejich vysoká kvalita.

V našich recenzích se kombinované sporáky AEG umísťují na předních příčkách, což jenom potvrzuje jejich vysokou výrobní a funkční kvalitu. Cenově se pohybují na úrovni střední třídy, takže jsou i finančně velmi dostupné. Pokud tedy sporáky AEG splňují vaše požadavky, určitě si prohlédněte naše recenze a na jejich základě se rozhodněte.

Značka AEG

AEG je původem německá značka, která byla založena v roce 1887. V roce 1910 vyrobila první elektrický sporák, o dva roky později první chladničku. Výroba domácích spotřebičů se později rozrostla o pračky, sušičky a varné desky. Zlomový byl rok 1996, kdy byla divize domácích spotřebičů odprodána firmě Electrolux. Následně pak v roce 2005 koupil Electrolux obchodní jméno AEG. Dnešní podoba kombinovaných sporáků AEG je tedy velmi ovlivněna značkou Electrolux, což je patrné na designu jednotlivých modelů a jejich funkcionalitě.