Kombinovaný sporák AEG CKB56400BX

Velmi povedený model AEG CKB56400BX za cenu kolem 9 500 Kč si v naší recenzi odnesl hodnocení 95 % a stal se vítězem našeho testování. Sice má o něco menší objem trouby a postrádá funkci ke snadnějšímu čištění trouby, ale hravě to dohání kvalita a preciznost zpracování, povedený design a funkce SteamBake. Navíc cena je velmi příznivá. Proto jeho koupi vřele doporučujeme.


Recenze sporáku AEG CKB56400BX

Základem sporáku jsou čtyři plynové vařiče – velký + střední hořák vpředu a malý + střední hořák vzadu. Během nečinnosti lze sklopit skleněné víko a ochránit tak vařiče před poškozením nebo znečištěním. Rozměry sporáku 85,5 x 50 x 60 cm jsou naprosto běžné. Hmotnost 44 kg je velmi nízká, což oceníte hlavně při manipulaci se spotřebičem. Vnitřní objem sporáku 58 litrů je oproti průměru o něco nižší. Energetická třída A je běžná u většiny sporáků.

Design a kvalita

Kombinovaný sporák AEG CKB56400BX je dodáván v nerezovém provedení a svým designem zaujme určitě i vás. Kvalita zpracování otočných knoflíků, kvalita konstrukce a preciznost spojů naznačují, že se jedná o extrémně povedený výrobek s dlouhou životností.

Maximální bezpečnost

Sporák disponuje funkcí bezpečného zapalování pomocí otočných knoflíků bez použití sirek. Samozřejmostí je i bezpečnostní pojistka, která se postará o přerušení přívodu plynu v případě, kdy dojde k neúmyslnému zhasnutí plamene. Technologie chladných dvířek zabrání popálení při kontaktu s dvířky rozehřáté trouby.

Multifunkční trouba

Teplovzdušný ohřev, spodní ohřev, horní/spodní ohřev, velkoplošný gril, turbo gril, horkovzdušné pečení, mírné pečení, pravý horký vzduch a rozmrazování. Specialitou je pak funkce SteamBake, díky které upečete to nejkřupavější pečivo na světě. Zároveň slouží i pro zavařování ovoce a zeleniny.

Čištění a údržba

Vnitřní část trouby je vyrobena z černého smaltu, nicméně žádný speciální program pro údržbu trouby nenabízí. Tohle je vlastně jediná vada na kráse u tohoto sporáku.

Finální hodnocení

Kombinovaný sporák AEG CKB56400BX vypadá na první pohled dobře, a na ten druhý až moc dobře. Sice bylo velmi obtížné dohledat si jednotlivé informace, jelikož oficiální stránky výrobce AEG některé parametry produktu neuvádí, ale stálo to za to. Také jsme si všimli, že je tento model až podezřele podobný se sporákem Electrolux EKK54951OX. AEG se však pohybuje cenově kolem 9 500 Kč, kdežto zmíněný Electrolux je o 1 500 Kč dražší. Design, rozměry, váha, objem trouby a další parametry a funkce jsou u obou produktů skoro nebo naprosto stejné. Tento model si od nás odnáší hodnocení 95 % a oprávněně je vítězem našich testů.

Hodnocení: 95 %
Cena: 9 290 Kč
Koupit na Euronics.cz Sporák AEG CKB56400BX