Kombinované sporáky Amica - recenze, testy

Sporák Amica SHM 586N W

Amica SHM 586N W

8. místo v našem testu
HODNOCENÍ: 85 %
Recenze Koupit
Sporák Amica SHM 6177TA W

Amica SHM 6177TA W

10. místo v našem testu
HODNOCENÍ: 82 %
Recenze Koupit
Sporák Amica SHM 5106N Xx

Amica SHM 5106N Xx

12. místo v našem testu
HODNOCENÍ: 75 %
Recenze Koupit

Velkou výhodou a zároveň nevýhodou je rozsáhlá modelová řada kombinovaných sporáků Amica. Některé modely vykazují konstrukční vady, jiné jsou naopak velmi povedené. To vše je vykoupeno většinou nižší cenou oproti konkurenčním modelům. U prémiových modelů zase máme pocit, že se snaží vytvořit něco, co neumí, byť je to po funkční stránce srovnatelné s konkurencí.

Vybrat si kombinovaný sporák Amica je často velký oříšek, ale na našich stránkách vám dokážeme pomoci. U jednotlivých recenzí zjistíte, jestli se jedná o povedený model nebo ne. Finanční úspora je dost vysoká a ty nejlevnější modely Amica toho umí opravdu hodně. Pro zákazníky levné a střední třídy jsou sporáky Amica naprosto dostačující. Prémiovým klientům bychom doporučili raději jiného výrobce.

Značka Amica

Historie značky Amica je velmi bohatá a komplikovaná. Původní výrobna byla založena v roce 1945 v polském městě Wronki. V roce 1957 byl vyroben první plynový – uhelný sporák. V roce 1992 vznikla již dnešní podoba značky Amica, která mimo sporáků vyráběla i varné desky. Během několika let firma provedla několik akvizic a rebrandingů, získala několik ocenění Red Dot Design Award např. za pečící troubu Zen a expandovala do Číny. V současné době je Amica Group nadnárodní koncern, který vyrábí mimo varné techniky i chladničky, myčky nádobí, odsavače par, pračky a sušičky.