Kombinovaný sporák Amica SHM 5106N Xx

Po důkladné recenzi jsme zjistili, že je model Amica SHM 5106N Xx nerezovou verzí sporáku Amica SHM 586N W, který jsme na těchto stránkách recenzovali také a který od nás obdržel hodnocení 85 %. Jenže nerezový model je o 2 000 dražší a už mu konkurují kvalitativně jiné výrobky, které jsou v mnoha případech lepší. Proto doporučujeme objednat si levnější nerezovou verzi Amica SHM 586N W, nebo se poohlédnout po jiném, lepším sporáku na těchto stránkách. Výsledné hodnocení tohoto modelu je 75 %.


Recenze sporáku Amica SHM 5106N Xx

Nerezový sporák Amica SHM 5106N Xx se dá pořídit za cenu kolem 7 500 Kč. Základ tvoří 4 plynové vařiče – velký a malý hořák vpředu, dva střední hořáky vzadu. Rozměry 85 x 50 x 60 cm jsou naprosto typické pro kombinované sporáky šířky 50 cm. Objem trouby 62 litrů je běžný průměr. Spotřeba energie odpovídá energetické třídě A.

Design a kvalita

Na první pohled vypadá nerezové provedení velmi dobře, nicméně při hlubším prozkoumání zjistíte, že konstrukce a jednotlivé spoje sporáku mají do precizního provedení daleko. Na normální vzdálenost bude ve vaší kuchyni volně stojící sporák Amica SHM 5106N Xx vypadat dobře.

Maximální bezpečnost

Zapalování plynových hořáků pomocí elektronického zapalování v knoflíku je bezesporu užitečná technologie. Stejně jako termopojistka proti úniku plynu v případě, kdy dojde k neúmyslnému zhasnutí plamene vinou průvanu nebo vytékající vody s hrnce. Trojité zasklení dvířek trouby, takže se o ně již nikdy nepopálíte, ocení všichni členové vaší rodiny.

Multifunkční trouba

Elektrická multifunkční trouba nabízí 8 programů, které se postarají o přípravu různých druhů pokrmů - spodní ohřev, horní/spodní ohřev, gril (2000 W), gril s ventilátorem, super gril, horní/spodní ohřev s ventilátorem, rozmrazování a super rychlý ohřev (teplota 150 °C do 4 minut).

Čištění a údržba

Vnitřek trouby je vyroben z lehce omývatelného smaltu, na kterém by se neměl přichytávat tuk. Nicméně v praxi tato technologie funguje, dokud se smalt neodře, což se časem stane. Proto zde postrádáme program pro snadné čištění trouby.

Příslušenství

Nerezový kombinovaný sporák Amica SHM 5106N Xx je dodáván s roštem, hlubokým plechem a mělkým plechem.

Finální hodnocení

Pokud se na model Amica SHM 5106N Xx podíváme důkladně, zjistíme, že se jedná o nerezový remake modelu Amica SHM 586N W. Rozdíl v ceně 2 000 Kč je tedy způsoben pouze nerezovou konstrukcí. Z toho důvodu musíme konstatovat, že je lepší si připlatit a vybrat se nerezový sporák v cenové hladině kolem 9 000 Kč, který bude kvalitou zpracování na mnohem vyšší úrovni. Tento model nemá žádné kritické vady a jeho koupí vlastně nic nezkazíte, ale za trochu více peněz si zkrátka můžete pořídit mnohem kvalitnější a hezčí nerezový sporák. Naše hodnocení tohoto modelu je 75 %.

Hodnocení: 75 %
Cena: 7 290 Kč
Koupit na Euronics.cz Sporák Amica SHM 5106N Xx