Kombinovaný sporák Amica SHM 586N W

Vybavenost a funkčnost na úrovni prémiových sporáků, horší kvalita zpracování a obyčejný bílý design – tak nějak by se dal charakterizovat sporák Amica SHM 586N W, který nemá žádné kritické vady a za cenu kolem 5 500 Kč je naprosto dostačující pro všechny, kteří hledají nejlepší poměr cena/výkon. Od nás si tento model odnesl hodnocení 85 % a vřele vám ho doporučujeme.


Recenze sporáku Amica SHM 586N W

Bílý sporák Amica SHM 586N W je jedním z nejlevnějších modelů v našich recenzích a pořídíte ho za cenu kolem 5 500 Kč. Rozměry 85 x 50 x 60 jsou typické pro sporáky šířky 50 cm. Vnitřní objem trouby 65 litrů je naprosto dostačující pro moderní způsob vaření. Energetická třída A se postará o nízké výdaje za elektřinu.

Design a kvalita

Výrobce se soustředil hlavně na maximální použitelnost za co nejnižší cenu, takže to trochu odnesl design, který je velmi obyčejný a působí levně. Kvalita zpracování některých částí sporáku není nijak oslnivá, nicméně pokud přihlédneme k ceně tohoto modelu, pak je naprosto dostačující.

Bezpečnostní prvky

Kombinovaný sporák Amica SHM 586N W je opatřen pojistkou proti úniku plynu v případě, kdy dojde k neúmyslnému zhasnutí plamene. Zapalování plynových hořáků probíhá pomocí elektronického zapalování v knoflíku bez použití sirek. Velmi příjemným bonusem je i trojité zasklení dvířek trouby, takže se již nikdy nepopálíte.

Multifunkční trouba

Trouba nabízí až 8 funkcí, na které jste u moderních sporáků zvyklí, včetně super rychlého ohřevu, horkovzduchu a grilu. Super rychlý ohřev umožňuje dosáhnout teploty 150 °C již během 4 minut.

Údržba a příslušenství

Snadno čistitelný smalt vám usnadní údržbu vnitřku trouby, nicméně žádný speciální program pro čištění tento model nenabízí. Sporák je dodáván s jedním hlubokým a mělkým plechem a jedním roštem. Příslušenství lze skladovat v praktickém úložném prostoru pod troubou.

Finální hodnocení

Kombinovaný sporák Amica SHM 586N W nás velmi mile překvapil. Za cenu kolem 5 500 Kč dostanete sporák, který je po funkční a bezpečnostní stránce naprosto v pořádku, a který splňuje nejnáročnější standardy současných sporáků. Co u tohoto modelu postrádáme je program na čištění vnitřku trouby. Také musíme udělit mínus za horší zpracování a levný design. S ohledem na nízkou kupní cenu si od nás tento model odnáší hodnocení 85 % a můžeme vám ho vřele doporučit.

Hodnocení: 85 %
Cena: 5 399 Kč
Koupit na Okay.cz Sporák Amica SHM 586N W