Kombinovaný sporák Bosch HGD745220

Jediný kombinovaný sporák od firmy Bosch šířky 60 cm nás zaujal natolik, že jsme mu udělili hodnocení 92 %. Velmi kvalitní a precizní zpracování působí bytelně a naznačuje vyšší životnost produktu. Multifunkční trouba a bezpečnostní prvky jsou na úrovni ostatních konkurenčních produktů. Velmi přívětivá cena a kvalita značky Bosch je i v tomto případě sázka na jistotu.


Recenze sporáku Bosch HGD745220

Pojďme si detailně rozebrat sporák Bosch HGD745220, který se prodává za cenu kolem 11 000 Kč. V kategorii kombinovaných sporáků šířky 60 cm je to jediný model od firmy Bosch, pokud nepočítáme jeho dražší nerezové provedení. Rozměry 85 x 60 x 60 cm a hmotnost 51 kg nijak nevybočují z normálu. Objem trouby 66 litrů je mírně nad průměrem. Energetická třída A je pak naprostým standardem.

Základ sporáku tvoří čtyři plynové hořáky – vpředu jeden silný a jeden úsporný, vzadu dva normální. Smaltované podložky pod hrnce s gumovými nožičkami zajistí maximální stabilitu hrnců během vaření.

Design a kvalita

Design sporáku v bílém provedení určitě nezklame, a i když má určité nedostatky, v kategorii bílých sporáků bychom ho zařadili spíše mezi ty povedenější kousky. Velkým plusem je kvalita a preciznost zpracování. Bosch se v tomto směru řídil jednodušším vzhledem na úkor kvalitní konstrukce. Vyšší životnost a nízké % reklamací je to nejdůležitější pro většinu zákazníků.

Maximální bezpečnost

Integrované zapalování pomocí knoflíku vám ušetří starosti s hledáním a používáním sirek. Chytrá termoelektrická pojistka se naopak postará o uzavření přívodu plynu v případě, kdy dojde k neúmyslnému zhasnutí plamene. Velkou výhodou je technologie chlazení dvířek, která by měla zaručit, že teplota dvířek od trouby nestoupne nad 40 °C. Výrobce myslel i na dětskou pojistku.

Multifunkční trouba

Trouba nabízí až 8 různých druhů ohřevů - horní/dolní ohřev, dolní ohřev, 3D-horký vzduch, stupeň pro pizzu, stupeň na pečení, gril s cirkulací vzduchu, vario-velkoplošný gril, vario-maloplošný gril. Mimo to disponuje funkcí rychloohřevu – nahřátí trouby až o 30 % rychleji při stejné spotřebě energie.

Čištění a údržba

Vnitřní část trouby je tvořena z katalytické samočistící zadní stěny, která se díky pravidelnému pečení sama vypaluje. Skleněná krycí deska zabrání zbytečnému prášení na plynové hořáky.

Časovač a příslušenství

Kombinovaný sporák Bosch HGD745220 je vybaven digitálním časovačem, který vám pomůže nastavit start a konec přípravy pokrmu. Sporák je dodáván s jedním smaltovaným plechem, jedním roštem a jednou univerzální pánví.

Finální hodnocení

Sporák Bosch HGD745220 nemá v podstatě žádné vady. Jediné, co nám tu chybí, je program pro čištění vnitřku trouby. Ostatní funkce naprosto odpovídají standardu kombinovaných sporáků v cenové hladině kolem 11 000 Kč. Velké plus dostává tento model za kvalitu zpracování, která předpovídá vyšší životnost produktu. Naše výsledné hodnocení tohoto sporáku je 92 %, a proto ho vřele doporučujeme.

Hodnocení: 92 %
Cena: 11 090 Kč
Koupit na Euronics.cz Sporák Bosch HGD745220