Kombinovaný sporák Electrolux EKK54950OW

Po naší důkladné recenzi jsme tomuto modelu udělili hodnocení 89 %. V zásadě žádný velký problém tento sporák nemá, ale nižší objem trouby nebo absenci čistícího programu nemůžeme nechat bez povšimnutí. Tyhle nedostatky vyvažuje zajímavý bílý design a kvalita zpracování, která slibuje dlouhou životnost sporáku. Produkt splňuje všechny běžné funkce multifunkční trouby a ještě přichází s technologií PlusSteam. Suma sumárum vám dáváme ke koupi tohoto sporáku zelenou, protože za cenu kolem 8 000 Kč určitě stojí.


Recenze sporáku Electrolux EKK54950OW

Základ sporáku Electrolux EKK54950OW tvoří čtyři plynové vařiče – velký a střední vpředu, malý a střední vzadu, které lze zakrýt sklápěcím víkem v bílé barvě. Produkt lze označit jako sporák střední třídy v cenové hladině kolem 8 000 Kč. Rozměry 85,5 x 50 x 60 cm jsou standardní. Menší hmotnost 44 kg je pod běžným průměrem a rozhodně ji oceníte při manipulaci se sporákem. Vnitřní objem trouby 58 litrů je podprůměr toho, než na co jsme zvyklí. Zde dáváme malé mínus. Energetická třída A je naprosto běžná u většiny kombinovaných sporáků.

Design a kvalita

Design sporáků Electrolux v našich recenzích často chválíme a nejinak je tomu i u tohoto modelu. Jedná se o jeden z mála bílých sporáků, jehož design je skutečně povedený, včetně prvků jako jsou otočné knoflíky a tlačítka. Ruku v ruce s tím jde kvalita zpracování, která předpovídá dlouhou životnost sporáku.

Usnadnění a bezpečnost

Zapalování plynového hořáku pomocí elektrického otočného knoflíku je nejen bezpečné, ale hlavně snadné. Samozřejmostí je i termopojistka proti neúmyslnému zhasnutí plamene, která zastaví přívod plynu do hořáku. Technologie chlazení dvířek trouby by měla zajistit maximální vnější teplotu dvířek 55 °C.

Multifunkční trouba

Možnosti ohřevu - spodní ohřev, ventilátor, ventilátor + horní ohřev, gril + horní ohřev, gril + horní ohřev + ventilátor, kruhové těleso + SteamBake + ventilátor, kruhové těleso + ventilátor, horní + spodní ohřev, horní + spodní ohřev + ventilátor. Za zmínku stojí technologie PlusSteam, která se postará o ještě křupavější kůrčičku např. při pečení chleba.

Údržba

Pokud chcete mít váš sporák neustále v kondici, musíte ho pravidelně čistit. Zaschlá mastnota a spálenina dokáže nevlídně ovlivnit jídla připravovaná v troubě. Kombinovaný sporák Electrolux EKK54950OW slibuje lehce omývatelné dveře. Vnitřek trouby je vyroben z černého, lehce čistitelného smaltu, nicméně žádný jiný program pro údržbu trouby sporák nenabízí.

Finální hodnocení

Sporák Electrolux EKK54950OW na nás zapůsobil velmi dobrým dojmem. Splňuje standardy moderních sporáků. Design v bílém provedení působí dobře a kvalita zpracování a použitých materiálů je na vysoké úrovni. Multifunkční trouba s horkovzdušným systémem a dalšími programy pro přípravu jídel nabízí vše potřebné. Hlavní výtka z naší strany je směrem k absenci čistícího programu. Dalším nedostatkem je objem trouby, který by klidně mohl být o 10 litrů větší. Dále by mohl výrobce zapracovat na ještě lepším chlazení dvířek. I přes drobné nedostatky si od nás tento model odnáší slušných 89 % a můžeme vám ho vřele doporučit.

Hodnocení: 89 %
Cena: 7 990 Kč
Koupit na Euronics.cz Sporák Electrolux EKK54950OW