Kombinovaný sporák Electrolux EKK54951OX

Výkonný sporák Electrolux EKK54951OX působí luxusním dojmem a kromě funkcí, na které jsme zvyklí, nabízí novou technologii PlusSteam. Cenová hladina 11 000 Kč je sice o něco vyšší, ale hravě to vyváží kvalita použitých materiálů a precizní konstrukce sporáku. Proto si v našem testu tento model odnesl hodnocení 91 % a rozhodně vám doporučujeme jeho koupi.


Recenze sporáku Electrolux EKK54951OX

Sporák Electrolux EKK54951OX se pohybuje v cenové hladině kolem 11 000 Kč. Luxusní nerezový design zaujme na první pohled. Na ovládacím panelu naleznete displej s aktuálním časem a možností nastavit start a konec pečení. Čtyři plynové vařiče (2x střední výkon, 1x maxi výkon a 1x úsporný režim) je možné mimo dobu používání sporáku zakrýt skleněným víkem.

Sporák má rozměry 85,5 x 50 x 60 cm, tedy se jedná o klasický kombinovaný sporák šířky 50 cm. Hmotnost výrobku 44 kg je oproti průměru o něco nižší, což oceníte hlavně při manipulaci se spotřebičem. Objem trouby 58 litrů je velmi podprůměrný, běžně se pohybuje kolem 65 litrů. Energetická třída A je standardem u tohoto typu zboží.

Design a kvalita

Velmi povedené nerezové provedení sporáku vypadá luxusně a skvěle zapadne do každé kuchyně. Při detailním prozkoumání zjistíte, že je zpracování velmi poctivé a kvalitní. Konstrukčně se jedná o prémiový sporák, který slibuje dlouhou životnost.

Bezpečnost na prvním místě

Zapalování plynových hořáků je plně v režii otočných knoflíků bez použití sirek. Sporák je také vybaven automatickou termopojistkou, která zarazí přívod plynu do hořáků v případě, kdy dojde k nechtěnému zhasnutí plamene. Byť to není v technické dokumentaci uvedeno, tak dle zkušeností ostatních zákazníků se u tohoto produktu nelze popálit o dvířka trouby. Jiní výrobci tuto funkci označují jako technologii chladných dvířek a dle a všeho je i u tohoto produktu, což je velké plus.

Multifunkční trouba

Spodní ohřev, ventilátor, ventilátor + horní ohřev, fan + top + bottom (100 °C), gril + horní ohřev, gril + horní ohřev + ventilátor, světlo, kruhové těleso + SteamBake + ventilátor, kruhové těleso + ventilátor, horní + spodní ohřev, horní + spodní ohřev + ventilátor. V krátkosti trouba podporuje všechny režimy, na které jsme u moderních sporáků zvyklí. Novinkou je pak funkce PlusSteam, která díky troše páry zajistí bohatší a lesklejší barvu, křupavější kůrku a měkkou chutnou texturu domácího chleba.

Čištění a údržba

Moderní katalytický povrch trouby se postará o to, že se na něm nebudou přichytávat mastnoty. Pro dokonalé udržení čistoty je vhodné troubu čas od času na hodinu zahřát na 250 °C, aby se podpořil samočistící proces. Nečistota pak ve formě páry sama odejde. Tento způsob vám postačí k tomu, abyste měli troubu čistou a bez zápachů, navíc s minimem úsilí.

Příslušenství

Sporák Electrolux EKK54951OX je dodáván s roštem a třemi pečícími plechy. Pokud se podíváme na ostatní testované sporáky, tak zde je příslušenství jedno z nejbohatších a i to má svoji hodnotu.

Finální hodnocení

Kombinovaný sporák Electrolux EKK54951OX je zajímavý výrobek po všech stránkách. Designově velmi povedený, cenově dostupný sporák obsahuje všechny běžné funkce multifunkční trouby. Navíc přichází s funkcí PlusSteam pro váš lepší domácí chléb. Jednoduchá údržba pomocí katalytického povrchu je jen třešničkou na dortu. Bezpečnostní prvky jsou na té nejvyšší úrovni. Sporák je dodáván se třemi smaltovanými plechy a jedním chromovaným roštem. Jediné mínus vidíme v podprůměrném objemu trouby. Výsledné hodnocení 91 % odpovídá kvalitě produktu, který vám můžeme vřele doporučit.

NÁŠ TIP: Téměř totožný sporák AEG CKB56400BX můžete pořídit o 1 500 Kč levněji. Tento model se mimo jiné stal vítězem našich testů s hodnocením 95 %.

Hodnocení: 91 %
Cena: 10 990 Kč
Koupit na Euronics.cz Sporák Electrolux EKK54951OX