Kombinovaný sporák Electrolux EKK6450AOX

Náš finální verdikt po důkladné recenzi zní takto – prémiový nerezový sporák Electrolux EKK6450AOX má jednoznačně nejpovedenější design ze všech produktů, které jsme testovali. Kvalita materiálu, zpracování a spojů je na té nejvyšší úrovni. Za cenu kolem 12 500 Kč dostanete sporák, který pokryje všechny vaše potřeby, postará se o bezpečnost vaší domácnosti a ještě skvěle vypadá. Jeho jedinou vadou na kráse je vyšší cena a absence čistícího programu. Proto si od nás odnesl hodnocení 88 % a vřele vám ho doporučujeme.


Recenze sporáku Electrolux EKK6450AOX

Nerezový sporák Electrolux EKK6450AOX se prodává v cenové hladině kolem 12 500 Kč, čímž automaticky spadá do prémiové třídy kombinovaných sporáků. Energetická třída A je standardem v tomto sortimentu, nicméně výrobce slibuje o 10 % nižší spotřebu než je u třídy A běžné. Rozměry 85 x 59,6 x 60 cm jsou naprosto běžné u sporáků šířky 60 cm. Hmotnost 48,5 kg je o něco nižší, než je běžný průměr.

Design a kvalita

Bez zaváhání můžeme tomuto sporáku udělit cenu za nejlepší design ze všech ostatních modelů, které jsme na těchto stránkách testovali. Všechno je naprosto perfektní a přesně takhle si představujeme design prémiového produktu. Vysoká kvalita zpracování jenom potvrzuje pověst značky Electrolux.

Maximální bezpečnost

Sporák je vybaven elektrickým zapalováním vařičů pomocí knoflíku, tedy bez použití sirek. Nechybí ani termopojistka, která zastaví přívod plynu v případě, kdy dojde k neúmyslnému zhasnutí plamene. Pro maximální bezpečnost oceníte i technologii chladných dvířek. Několik vrstev a systém cirkulace vzduchu udržuje dvířka od trouby neustále chladná i během několikahodinového pečení.

Multifunkční trouba nabízí 7 programů

Pravý horký vzduch, konvenční ohřev, příprava pizzy, turbo gril, velkoplošný gril, mírné pečení a rozmrazování. Vnitřní objem trouby 72 litrů je daleko nad průměrem, který se běžně pohybuje kolem 65 litrů. Díky tomu můžete připravovat několik pokrmů současně.

Snadná údržba

Kombinovaný sporák Electrolux EKK6450AOX je vybaven odnímatelným vnitřním panelem dvířek trouby, který lze vyndat a omýt. Vnitřek trouby je pak z černého smaltu. Horní část sporáku je ochráněna skleněným víkem.

Digitální časovač a příslušenství

Časovač zobrazuje denní čas, slouží jako náhrada kuchyňské minutky a lze díky němu nastavit start a konec pečení. Sporák je dodáván s pečícím plechem o rozměrech 466 × 385 × 37 mm a s mřížkou 466 × 385 mm. V dolní části sporáku je umístěna zásuvka pro skladování plechů.

Finální hodnocení

V kategorii kombinovaných sporáků šířky 60 cm se chová Electrolux EKK6450AOX jako skutečný král. Nádherné nerezové provedení a designové prvky dávají jasně najevo, že se jedná o prémiový produkt. Kvalita zpracování je naprosto úžasná, stejně jako vysoký objem trouby. Nicméně pokud se zaměříme na funkčnost, nenabízí tento sporák nic, co bychom jinde nenašli. Sedm programů v multifunkční troubě je spíše průměr. Kvalitu sporáků však neurčuje počet neužitečných funkcí, a proto za to dáváme pouze malé mínus. Chytré je i řešení odnímatelných dvířek trouby a technologie chladných dvířek. O 10 % nižší spotřeba třídy A je pak jen drobným plusem. Výsledné hodnocení 88 % je snížené pouze kvůli vyšší ceně, jinak tomuto sporáku nechybí absolutně nic a můžeme ho vřele doporučit.

Hodnocení: 88 %
Cena: 12 490 Kč
Koupit na Euronics.cz Sporák Electrolux EKK6450AOX