Kombinované sporáky Gorenje - recenze, testy

Sporák Gorenje K 634 WF

Gorenje K 634 WF

9. místo v našem testu
HODNOCENÍ: 83 %
Recenze Koupit
Sporák Gorenje K 57303 AW

Gorenje K 57303 AW

11. místo v našem testu
HODNOCENÍ: 79 %
Recenze Koupit

Kombinované sporáky slovinské značky Gorenje se pohybují v cenové hladině střední a prémiové třídy. Některé modely především v prémiové třídě sporáků vypadají zvláštně – buď si je zamilujete, nebo je odsoudíte. Důvodem jsou specifické kombinace barev a jednotlivých prvků, které se nehodí do každé kuchyně. Kombinované sporáky Gorenje mají své stále místo na trhu a je třeba s nimi počítat.

V našich recenzích sporáky Gorenje nijak nedominují, ale i tak mají slušné hodnocení a jejich nákupem určitě nic nezkazíte. Míra reklamací je u této značky podobná jako u konkurence. Výhodou je určitě větší sortiment kombinovaných sporáků Gorenje, ze kterého lze vybírat. Pokud máte specifické požadavky, potom vám některé modely od tohoto výrobce můžou vyhovovat nejvíce.

Značka Gorenje

Historie slovinské značky Gorenje sahá až do roku 1950, kdy byla v obci Gorenje založena stejnojmenná firma. V roce 1958 začala vyrábět první sporáky na tuhá paliva. V roce 2005 došlo k akvizici české firmy MORA MORAVIA, a.s. Ta od té doby patří do skupiny Gorenje. V současnosti na českém trhu operují dvě společnosti z Gorenje Group - první se zabývá distribucí a prodejem spotřebičů značek Gorenje a MORA, druhá je zaměřena na prodej kuchyňského nábytku pod značkou KUCHYNĚ Gorenje. Za celou dobu získaly spotřebiče Gorenje spoustu ocenění jako Red Dot Design Award, Plus X AwardTM, Grüner Stecker, Product Innovation Award a mnoho dalších.