Kombinovaný sporák Gorenje K 57303 AW

Po naší důkladné recenzi jsme došli k závěru, že lze za cenu kolem 9 000 Kč vybrat kvalitativně lepší sporák, který bude lépe vypadat a déle vydrží. Výsledné hodnocení 79 % v sobě zahrnuje hlavně nedostatečnou kvalitu zpracování, obyčejný vzhled a velmi malý objem trouby. Pokud chcete tento sporák i tak objednat, zásadní chybu určitě neuděláte.


Recenze sporáku Gorenje K 57303 AW

Pojďme se podívat pod pokličku sporáku Gorenje K 57303 AW, který za cenu přibližně 9 000 Kč patří mezi sporáky střední třídy. V této kategorii již očekáváme maximální funkčnost, spolehlivou kvalitu a zajímavý design.

Sporák Gorenje K 57303 AW disponuje rozměry 85 x 50 x 60 cm. Jedná se o standardní rozměry kombinovaných sporáků šířky 50 cm. Nemile nás překvapil vnitřní objem trouby, který je pouhých 56 litrů, přitom průměr se běžně pohybuje kolem 65 litrů. Laicky řečeno je trouba o dost menší, než je zvykem. Energetická třída A je u kombinovaných sporáků zcela běžná.

Design a kvalita

Sporáky střední třídy se oproti té základní vyznačují líbivějším designem a vyšší kvalitou, protože ve funkčnosti už takový náskok nemají. Nicméně vzhled sporáku Gorenje K 57303 AW v bílém provedení nijak neoslní ani nenadchne. Jsme si vědomi, že hodnocení designu je značně individuální, a proto mu nepřikládáme takovou váhu, nicméně v této cenové hladině už očekáváme mnohem více. Stejné je to i s kvalitou zpracování, které na nás působí velmi lehkovážně. Spoje nejsou precizně udělané a materiály by mohly být lepší.

Multifunkční trouba

Horní a spodní topné těleso (klasické pečení), infra gril, kruhové topné těleso a ventilátor (horkovzdušné pečení), ventilátor (rozmrazování), infra gril a ventilátor, spodní topné těleso a ventilátor, spodní topné těleso, kruhové topné těleso a ventilátor, udržování teploty v troubě, AquaClean, pizza funkce a osvětlení trouby.

Bezpečnostní prvky

Sporák disponuje funkcí elektrického zapalování bez použití sirek. Samozřejmostí je pak ochrana proti úniku plynu v případě, kdy plamen hořáku nečekaně zhasne. Bezpečnostní prvky jsou u tohoto sporáku téměř na maximu.

Údržba a čištění

Pomocí funkce AquaClean stačí nalít vodu do pekáče a za 30 minut bude nečistota uvnitř trouby změkčena důsledkem páry. Následně pak vnitřek trouby vytřete pomocí obyčejného hadříku. Stejnou technologií disponují kombinované sporáky MORA. Zároveň určitě oceníte odnímatelná dvířka. Za nás tedy dáváme palec nahoru.

Příslušenství

Kombinovaný sporák Gorenje K 57303 AW je dodáván s jedním roštem, jedním extra hlubokým smaltovaným plechem a jedním mělkým plechem.

Finální hodnocení

Sporák nemá žádné větší nedostatky a trouba disponuje řadou funkcí, které konkurenční modely nemají. Nicméně za cenu kolem 9 000 Kč již očekáváme jinou kvalita zpracování a působivější vzhled. Malý objem trouby je jen další nepatrná vada na kráse. Pokud by byl sporák o dva tisíce levnější, potom bychom ho vychválili do nebes. V tomto případě musíme udělit hodnocení 79 % a doporučujeme prohlédnout si jiné kombinované sporáky střední třídy na těchto stránkách.

Hodnocení: 79 %
Cena: 8 901 Kč
Koupit na Mall.cz Sporák Gorenje K 57303 AW