Kombinovaný sporák Gorenje K 634 WF

Velmi sympatický model Gorenje K 634 WF nabízí vše, co od sporáku v cenové relaci 10 500 Kč očekáváte. Funkčně je na naprosté špičce - jde o jeden z nejlépe vybavených sporáků v našich testech. Bílé provedení vcelku chválíme a jediný nedostatek míří ke kvalitě, která nám nepřijde úplně adekvátní. Za tu jsme strhli nejvíce bodů. Proto je i naše výsledné hodnocení 83 % možná o něco nižší, než by si tento sporák zasloužil.


Recenze sporáku Gorenje K 634 WF

Dnes se podíváme na zoubek modelu Gorenje K 634 WF, který spadá do kategorie kombinovaných sporáků šířky 60 cm. Cenová hladina produktu 10 500 Kč naznačuje, že už se jedná o nadprůměrný, skoro až prémiový sporák.

Čtyři plynové hořáky (1 malý, 2 střední a 1 velký) a nosná litinová mřížka se postarají o snadný ohřev vašich pokrmů. V době, kdy sporák nevyužíváte, je přikryt skleněným víkem, což zabrání zbytečnému prášení do míst kolem hořáků. Rozměry sporáku 85 x 60 x 60 cm nijak nevybočují z normálu. Objem trouby 65 litrů je běžný průměr, stejně jako energetická třída A.

Design a kvalita

Bílé provedení sporáku Gorenje K 634 WF mu celkem sluší, i když např. otočné koflíky nevypadají úplně nejlépe. Větší nedostatek vidíme v provedení, které by mohlo být kvalitnější. Oproti levnějším sporákům Gorenje vidíme u tohoto modelu určitý posun, takže za to palec nahoru.

Bezpečnostní prvky

Sporák se zapaluje pomocí knoflíků bez použití sirek. Důležitější je však pojistka proti zhasnutí plamene, která v případě potřeby uzavře přívod plynu a zabrání tak jeho úniku. Velmi zajímavá je i technologie GentleClose, která tlumí dovírání dvířek trouby.

Multifunkční trouba

Spodní a horní topné těleso, konvenční ohřev s ventilátorem, infra gril, rozmrazování, AquaClean nebo WarmPlate - to vše jsou funkce, které multifunkční trouba Gorenje nabízí. Velmi unikátní je její HomeMade tvar, který díky svému zaoblení simuluje pečení v peci na dřevo.

Údržba a čištění

Mimořádně odolný smalt SilverMatte by měl zaručit snadnější čištění trouby. Mnohem pohodlnější je však použití funkce AquaClean, která je naprosto shodná s funkcí EcoClean od firmy MORA. Stačí nalít vodu do pekáče a na 30 minut vložit do trouby. Potom stačí změkčenou nečistotu setřít hadříkem.

Dotykové programovací hodiny IconLed

Zapomeňte na používání kuchyňských časovačů, tzn. minutek, a ovládejte vaši troubu pomocí dotykových programovacích hodin IconLed. Nastavte si čas konce pečení a trouba se automaticky vypne.

Finální hodnocení

Kombinovaný sporák Gorenje K 634 WF nabízí to, co většina konkurenčních produktů, a ještě něco navíc. Např. funkce AquaClean dokáže ušetřit spoustu času při čištění trouby. Tlumení dovírání dvířek GentleClose je také sympatická vymoženost, kterou jinde nenajdete. Funkčně je tento sporák na naprosté špičce. Největším nedostatkem tohoto modelu je horší kvalita zpracování, kterou si v této cenové relaci představujeme lepší. I tak si od nás tento produkt odnáší spravedlivé hodnocení 83 %.

Hodnocení: 83 %
Cena: 10 430 Kč
Koupit na Mall.cz Sporák Gorenje K 634 WF