Kombinovaný sporák MORA K 622 BW

Po zrecenzování sporáku MORA K 622 BW můžeme tento produkt všem vřele doporučit. Kvalita zpracování a použitých materiálů je na vysoké úrovni. Funkčně je sporák vybaven naprosto dostatečně, i když postrádá pro nás zásadní bezpečnostní pojistku proti úniku plynu, nebo třeba elektrický gril. Od nás si tento model odnáší hodnocení 87 %. V cenové hladině kolem 6 000 Kč patří k tomu nejlepšímu na trhu.


Recenze sporáku MORA K 622 BW

Volně stojící sporák MORA K 622 BW se skládá ze čtyř plynových hořáků a jedné multifunkční elektrické trouby. S rozměry 85 x 50 x 60 cm patří mezi kombinované sporáky šířky 50 cm. Objem trouby 62 litrů je při této šířce naprosto dostačující, i když mírně pod běžným průměrem. Součástí tohoto modelu je i XXL hluboký pekáč na 8 litrů s praktickou rukojetí od výrobce MORA. Energetická třída A sníží vaše poplatky za elektřinu a je naprostým standardem u kombinovaných sporáků.

Design a kvalita

Bílé provedení sporáku MORA K 622 BW působí dobrým dojmem. Displej je na hlavním panelu umístěný vcelku zajímavě. Na to, že se pohybujeme v cenové hladině těch nejlevnějších sporáků, za design dáváme určitě palec nahoru. Stejné je to i s kvalitou, která nám přijde srovnatelná se sporáky vyšší třídy.

Bezpečnostní prvky

Zapalování plynových hořáků bez použití sirek nebylo nikdy snazší, o to se postará integrované elektrické zapalování. Trouba disponuje funkcí automatického osvětlení vždy, když ji otevřete. Mimo to se nemusíte bát, že byste se o dvířka popálili. Model je totiž vybaven technologií, která udržuje vnější část dvířek v pokojové teplotě. Bohužel sporák nemá pojistku proti úniku plynu, což je velké bezpečnostní mínus.

Multifunkční trouba

Elektrická multifunkční trouba nabízí až 8 využitelných programů, které vám usnadní práci v kuchyni. Jedním z nich je např. horkovzdušné pečení (pečení na kruhovém topném tělese s ventilátorem), které umožňuje pečení ve více vrstvách najednou, aniž by docházelo k ovlivňování chutí na sobě nezávislých jídel. Mezi další zajímavé funkce patří rozmrazování nebo nahřívání talířů. Naopak zde postrádáme funkci grilu.

Údržba a čištění

Pomocí chytré funkce EcoClean můžete jednoduše vyčistit mastnotu a špínu uvnitř trouby. Stačí nalít vodu do pekáče a vložit do trouby na 30 minut. Proudění páry zapříčiní změkčení mastnot a usazenin, které půjdou otřít běžným hadříkem bez čisticích prostředků.

Nastavení doby pečení

Pomocí digitálního displeje můžete přednastavit dobu pečení. Po vámi stanovené době se trouba sama vypne a vy tak u ní nemusíte stát. Taky ušetříte peníze za kuchyňský časovač, tzn. minutku nebo vajíčko.

Finální hodnocení

Kombinovaný sporák MORA K 622 BW nemá v cenové hladině kolem 6 000 Kč konkurenci. Kvalitou zpracování i designem se přibližuje střední třídě sporáků, která se cenově pohybuje kolem 8 000 Kč. U tohoto modelu postrádáme funkci elektrického grilu a hlavně bezpečnostní pojistku proti úniku plynu. Mírným nedostatek je i vnitřní objem trouby 62 litrů. Proto jsme nuceni tomuto modelu udělit hodnocení 87 %, i když by si zasloužil mnohem víc.

Hodnocení: 87 %
Cena: 5 822 Kč
Koupit na Euronics.cz Sporák MORA K 622 BW